FLOW SEZONA 17/18

 

Máme za sebou další taneční sezonu! Není výjimkou, že byla opět nadupaná! Další výzvy v podobě vyšších soutěžních kategorií, více postupových soutěží, nová taneční složka a přemýšlení o novém nastavení skupiny.

 

PODZIMNÍ SLOUČENÍ SLOŽEK

Jako každý rok, i letos jsme věnovali podzimní měsíce trénování techniky a nových kroků. Protože jsme chtěli, aby naši tanečníci měli tréninky co nejvíce pestré, sloučili jsme je pouze do dvou složek podle taneční úrovně a každou složku jsme střídavě učili každá z lektorek. Současně jsme se i my, lektoři, během podzimu vzdělávali na workshopech v Praze a Hradci Králové, abychom měli co předávat dál.

 

 

NOVÁ LEKTORKA – NOVÁ TANEČNÍ SLOŽKA

Díky trvajícímu zájmu veřejnosti a šikovnosti jedné z našich tanečnic jsme se rozhodli budovat taneční základnu i do budoucna a nabrali tak novou lektorskou posilu – Kristýnku Strnadovou. Kristýnka do toho skočila po hlavě a hned si vzala pod křídla novou složku dětí – začátečníků, vytvořila s nimi choreo a dokonce s dětmi stihla i nějaké to vystoupení, za což Kikče tleskáme, protože si to vše vedla sama, téměř bez naší pomoci. Jak si to naši nejmenší „sřihli“ napoprvé a hned před celým náměstím se můžete podívat zde.

 

SOUTĚŽE

Stejně jako v loňském roce, i letos jsme chtěli opět posunout některé ze složek do vyšších kategorií a minimálně se udržet na obstojných pozicích. Myslíme si, že se nám to povedlo! I když si někdy říkáme, že už naše „mozky“ nic nevyprodukují, tak nakonec se tam vždy nějaký ten nápad najde. Chtěli jsme vytvořit znovu něco originálního, ale pořád v mezích street dance, ideálně s trochou tématiky i přes to, že jsme věděli, jaký je to risk.

    

Výsledkem byly tři choreografie: Small squad (Jackids – děti), The Rockers (Stylers – junioři), FlowAsia (Flowins – dospělí). Každá choreo byla hodně tématická a dynamická – od rockově založených Stylers, přes asijskou preciznost v podání Flowins až po „malou armádu“ Jackids.
O medaile jsme bojovali na postupových soutěžích Czech dance masters, Czech dance tour a Taneční skupina roku. Poprvé v historii naší skupiny jsme se probojovali na MČR Beat Street se všemi složkami! Dětská složka Jackids se protančila z neuvěřitelných několika desítek tanečních týmů na MČR Taneční skupiny roku, kde si suprově střihla finále v poslední TOP 8. Za zmínku stojí i to, že juniorští Stylers se poprvé účastnili kategorie IDO HipHop Extraliga na Czech dance Masters! Nejstarší Flowins si odvezli druhé místo z MČR Czech dance tour a další a další… Není toho málo, proto určitě mrkněte na stránku s výsledky.

 

UKONČENÍ SEZONY

Ukončení sezony se vždy nese ve velmi pohodovém duchu, už jen díky tomu, že je léto. Letošní rok jsme měli připravenou větší akci, bohužel kvůli prostorům jsme museli ukončení udělat trochu skromněji (snad nám to odpustíte). Tak jako tak jsme se sešli, strávili spolu čas, předali si dárečky a užili si fajn letní odpoledne! Dokonce jsme od rodičů Jackids dostali skvělý „Flow dortík“, za který tímto moc děkujeme!

 

DŮLEŽITÉ NA ZÁVĚR

…. Letošní rok je to 5 let co oficiálně působíme pod názvem Flow. Pokud k tomu přičteme předchozí 3 roky pod p. Bílkem, pak je z toho 8 let! Osm let vytváříme choreografie, vytváříme komunitu tanečníků, kamarádů, rodičů, kteří s námi drží, prožíváme společné zážitky, úspěchy i neúspěchy.
Je to pěkně dlouhá doba a i my, lektoři, pociťujeme, že je na čase zvolnit tempo, načerpat inspiraci a jít trochu jinou cestou – tou, kterou jsme schopné všechno ukočírovat a dál se skupinou pokračovat. Proto jsme se s našimi tanečníky dohodli na novém nastavení skupiny.

Pro příští rok nebudeme jezdit na soutěže, rozpustíme složky, sloučíme všechny tanečníky a povedeme volné (zcela dobrovolné) hodiny, čímž věříme, že hodně tanečníků od nás „přičuchne“ k tomu pravému streetovému a začnou jezdit třeba na battles – jednoduše každý jedinec se začne rozvíjet tanečně sám za sebe. V opačném případě počítáme i s variantou, že to pro ně nebude natolik motivující, aby s námi dále pokračovali.

Abychom dali šanci i novým malým tanečníkům, pak mají možnost stát se členem složky pod vedením Kristýnky, která ji povede i nadále. Nabírat budeme pouze děti ve věku 6 – 9 let z mnoha důvodů, čímž děkujeme za pochopení. V případě zájmu napište na náš email nebo facebook.

I přes to, že výsledky i zážitky ze soutěží jsou skvělé, tak únava a vyčerpání z přejíždění mezi prací a tréninky, ale i osobní život lektorů mělo větší sílu a toto je varianta, kterou by mohlo vše dál fungovat, proto doufáme, že to pochopíte.
Věříme, že nám to všem dá zase nový „vítr do plachet“ a i samotné tanečníky to bude bavit. Na druhou stranu kdoví, třeba se zase sejdeme v divadle, na battlu nebo na soutěži.

Závěrem moc děkujeme rodičům i kamarádům, kteří nás podporují a mají s námi trpělivost a budou nás podporovat i nadále! Největší dík patří našim tanečníkům, kteří byli/jsou/budou členy naší skupiny, protože to Vy děláte z Flow pravou „Flow rodinu“ a ne pouze „taneční skupinu“, která dychtí po medailích. Neskutečně jste se všichni posunuli a věříme, že se budete/me posouvat i nadále jako jedinci i skupina! Moc si toho všeho vážíme!

Děkujeme, že jste s námi!

HEJ HOU FLOW!

Klára, Nikča, Terezka