Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /disk_1/www/cz/flowwithus/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /disk_1/www/cz/flowwithus/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /disk_1/www/cz/flowwithus/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3684
Funk styles – TS Flow

Locking

Velmi energický tanec, který koncem 70. let minulého století vytvořil tanečník jménem Don Campbellock spolu s jeho skupinou The Lockers. Díky slavné TV show „The Soul Train“ se tento tanec dostal do povědomí všech Američanů a později expandoval do celého světa.

Charakteristickým znakem je pozice zvaná „The Lock“. Tato pozice znamená chvilkové zaseknutí (lock od slova zámek) po sérii předchozích tanečních pohybů. Tento tanec se tančí na funky music (James Brown) a je plný gest, komických situací a dynamických přechodů. Základními prvky jsou – The Lock, Points, Pacing, Wrist Twirl, Leo Walk, Stop´n´Go a další.

WAHE (CZ)

Popping / Electric Boogaloo

Popping je taneční styl, kterému položil základ tanečník jménem Boogaloo Sam a vytvořil skupinu Electric Boogaloos (dalšími členy byli např. Skeeter Rabbit, Poppin Pete, Poppin Taco, Mr.Wiggles). Vznikl na západním pobřeží USA v Kalifornii.

Základem tohoto tance je tzv. hit (rána), neboli okamžitá svalová kontrakce, která způsobí záškub/trh v různých částech těla. Dnes tomuto pohybu říkáme pop (Boogaloo Sam prý při každém hitu při výdechu nevědomky vyslovoval slovo pop, odtud tedy vznikl pojem Popping). Pro Boogaloo jsou charakteristické krouživé pohyby (boogaloo rolls) hlavy, hrudníku, boků, kolenou. Klasickým prvkem boogaloo je např. tzv. Old Man.

Dnes pod názvem Popping často schraňujeme spoustu dalších stylů s poppingem a boogaloo spjatých – The Robot, Waving, Slides, Tutting, Puppet, Toyman, Ticking, Strobbing, Struttin´, Scarecrow, Crazy Legs a mnoho dalších.

MR WIGGLES (USA)

Waacking

Waacking vznikl v 70. letech v Americe, díky čemuž je silně ovlivněn disco érou. Je určený především pro něžnější pohlaví, ale i pánové mají v tomto stylu velké zastoupení.

Charakteristickým rysem tohoto tance je specifická práce rukou, využívání smyslných ženských pohybů a používání póz. Je velice energický a individualistický, ale současně i ladný a uhlazený. Při tanci waackingu je velmi důležité umět pracovat se svými emocemi a znát svůj charakter, protože právě to dělá konkrétního tanečníka ojedinělým.

Mnoho prostoru se waackingu dostávalo v televizním pořadu Soul Train, kde jej propagoval Tyrone Proctor (otec Waackingu). Mezi další známé představitele tohoto stylu bezesporu patří Shabba Doo, Anna „Lollipop“ Sanchez, Princess Lockeroo, Tony Basil, Jeffrey Daniel, Jody Watley a další.

V současné době se stává waacking opět velmi populárním. Mohou za to především Imperial House Of Waacking (USA, zakladatel Tyrone Proctor), The Waackers (USA, zakladatelka Kumari Suraj), Waackititiooners (Anglie) nebo Werkaholics (Dánsko, zakladatelka Eva Schou). K široké veřejnosti se waacking dostal díky televizním soutěžím So You Think You Can Dance nebo America´s Best Dance Crew.

PRINCESS LOCKEROO (USA)