VOGUING

Vogue nebo voguing je vysoce stylizovaný moderní tanec tančící na house music, který vznik v New Yorku mezi černochy a Hispánci v LGBTI komunitě. Počátky tance se připisují k roku 1960 a to ve vězení, kde si vězňové prohlíželi módní časopiy a soutěžili, kdo lépe zopakuje pózy modelek, byla to jistá forma souboje. Vogue lze rozdělit na téměř 80 kategorií, přičemž většina z nich je netanečních a nazýváme je „fashion kategorie“. Těmi čtyřmi základními kategoriemi jsou Runway, Old way, New way a Vogue femme.

Runway je nejpodstatnější část vogueu – hodnotí se zde Váš outfit, předvádíte své tělo, sexualitu a další. Z Runway vznikl Old way, první taneční kategorie, kdy byli inspirací tanečníků vojáci a hieroglyfy. Postupem času přinesla nová generace tanečníků „New way“, kde už si tanečníci vyklubují ramena, využívají geometrických tvarů, rychlých pohybů rukou nebo gymnastických prvků. 

Poslední forma – Vogue femme, vznikla z Old way. Představuje velmi výrazné znázorňování ženskosti. Základními prvky tohoto stylu jsou „Duckwalk, Catwalk, Hand performance, Floor performance a Spin&Dip”.

 

FRAULES (RUS) - NEW WAY

VOGUE FEMME (CHOREO)